Examinează

Etapa 2 – CUPA RAPTURE 2021 – DELTA DUNARII

ORGANIZATOR: Delta Spinning Club & Liga Romana de Spinning
LOCATIE: Delta Dunarii
PERIOADA: 19-20 Iunie 2021
SPECII PUNCTABILE: Biban 15 cm; Salau 40cm, Stiuca 40 cm, Avat 40 cm
=====================================================================

SPONSORI DIVIZIE BARCA: A.F Consulting, AutoVision, Fishing Mall, HMD Stone Design, Net Bet, Noah, Repo
SPONSORI ETAPA: Bkk, Cormoran Resort, Delalande, DescoperDeltaDunarii.ro, DKS, Dorado, Egreta Hidroturism, Fan Courier, FishingStore.ro, Flambeau, Graff, Himalaya, Holbina Trei Bibani, Holmann Tech, Momoi, Mondo Computers, Nada Pestilor, Pokee, Rapture, Stilcon, Yacht TNG

PARTENERI MEDIA: Fishing & Hunting Channel, RapitoriMania, DIGI Sport, LIVE Streaming, PRO Sport, Gandul

PROGRAM DE DESFĂŞURARE

Vineri 18.06.2021
14:00 – Final perioada de antrenament
18:00 – Sedinta tehnica – Complex Cormoran, Uzlina

Sâmbăta 19.06.2021
05:30 – Intrarea pe apa
6:00 – Start manşa 1
14:00 – Final mansa 1

Duminica 20.06.2021
05:30 – Intrarea pe apa.
06:00 – Start manşa 2
14:00 – Final manşa 2
16.00 – Festivitatea de premiere

PREMII

Locul 1 – 10000 lei Cash, Produse Rapture 700 Euro
Locul 2 – 7500 lei Cash, Produse Rapture 550 Euro
Locul 3 – 5000 lei Cash, Produse Rapture 400 Euro
Locul 4 – Produse Flambeau 200 Euro
Locul 5 – Produse Flambeau 200 Euro
Locul 6 – Produse Flambeau 150 Euro
Locul 7 – Produse Flambeau 150 Euro
Locul 8 – Produse Flambeau 150 Euro
Locul 9 – Produse Rapture 100 Euro
Locul 10 – Produse Flambeau 100 Euro

CMMC –  3000 Lei Cash, Voucher Holbina Trei Bibani, Voucher 3000 lei Descopera DeltaDunarii.ro , Produse Rapture 350 Euro

Premii tombola prin tragere la sorti: 1 x Peridoc REPO, 1x Voucher Egreta Hidroturism 1500 Lei (cazare cu pensiune completa pentru 2 persoane, 2 nopti), 3 x Voucher 500 Lei – Yacht TNG, 1 pachet produse Delalande, 1 x Mini Jump-Starter Pro VR, 2 x Voucher 500 Lei Nada Pestilor, 1 x Voucher 300 Lei Fishing Mall  si multe alte surprize oferite de catre sponsorii concursului

Premile tombola sunt acordate doar echipelor prezente la festivitatea de premiere.

Valoarea impozitelor aferente (10%) fiecarui premiu in parte, vor fi suportate de catre castigator si retinute la sursa, conform legislatiei in vigoare.

REGULI

Concursul se desfășoară după regulamentul Campionatului National de Spinning din Barca 2021 pe care il puteti citi aici: Regulament Barca 2021

TAXA DE PARTICIPARE SI PLATA EI

Valoarea taxei de participare: 1200 lei/echipa (650 lei individual).
Pentru sportivii ce fac parte dintr-un club asociat LRS taxa este de 1000 lei/echipa (550 lei individual).
Termenul limita de inscriere: 16.06.2021 (inclusiv)

Observații:

– taxa de participare include si taxa obligatorie de populare de 100 lei/echipa pentru anul 2021

Plata taxa: se va realiza doar prin virament bancar în contul LRS
Titular de cont: Asociaţia “LIGA ROMANA DE SPINNING”
Certificat de identificare fiscala: 25633350
Banca Transilvania
Cod IBAN: RO28BTRLRONCRT0P62897902
Menţionaţi: înscriere Etapa 2, Echipa: Nume, Prenume

CONDIŢII DE PARTICIPARE SI ANTRENAMENT

Antrenamentele se pot desfasura pana in data de 18 Iunie 2021 ora 14:00
Pentru a putea participa la antrenamente si concurs, concurentii sunt obligati sa detina:
– permis de pescuit in Delta Dunarii,
– permis de acces persoane in Delta Dunarii
– permis de acces barca in Delta Dunarii
Acestea se elibereaza de catre ARBBD – pagina eliberari permise
– permis de conducere ambarcatiune (pentru membrul echipei care conduce barca)

!!! Concurentii vor fi obligati sa accepte instalarea in barca (conectarea la acumulatorul barcii) a unui dispozitiv GPS pus la dispozitie de Holmann Tech prin Liga Romana de Spinning. Cei care nu au acumulator in barca trebuie sa aiba in dotare un acumulator de 12 V pentru conectarea GPS-ului.

Participarea la concurs este interzisa fara a avea instalat in prealabil dispozitivul GPS. Dispozitivele GPS vor fi inmanate concurentilor la sedinta tehnica si isi vor face singuri conexiunea la acumulator. Va fi un specialist din partea Holmann Tech, disponibil pentru a oferi asistenta celor care intampina probleme de montare.
Toti participantii trebuie sa aibe montat dispozitivul GPS, pana la startul mansei 1.
Pierdearea dispozitivului GPS se sanctioneaza cu 100 euro.

CONDIŢII DE CAZARE SI MASA

CORMORAN RESORT

PARTICIPANTII POT SOSI INAINTEA DATEI DE 18.06.2021

18.06 Antrenament, cina si cazare.

19.06 Mic dejun. Concurs, cina si cazare

20.06 Mic dejun. Concurs, festivitate de premiere.

21.06 Mic dejun, check-out

Preturi nete in Ron/pers, 3nopti/4zile: Noapte suplimentara

cazare+Pens. Completa

-loc in dubla      = 725                 210

-loc in singla      =850                 250

-loc in tripla       =690                 190

Servicii asigurate de Cormoran Resort catre organizatori si participanti:

-cazare in vile tip A sau Hotel in limita locurilor disponibile;

– mic dejun–cina si dejun in ziua Festivitatii de Premiere

-in zilele de concurs lunch box, inclusiv ½ l apa + cafea (2zile)

Facilitati speciale acordate participantilor si organizatorilor:

– parcarea autoturism/peridoc gratuita pe perioada evenimentului in parcarea Cormoran Resort;

-parcarea ambarcatiunilor participante la concurs gratuit in jurul insulei, in limita locurilor disponibile;

-prize cu curent electric (220 V) pentru incarcarea bateriilor, in jurul insulei, in limita locurilor disponibile;

-cana fierbator pentru pregatirea ceai/cafea, in fiecare camera;

-acces gratuit la mesele billiard si ping-pong in limita locurilor disponibile;

-acces gratuit la reteaua internet Wifi (receptie Hotel, centru agreement, Saliconferinta).

Posibilitate check-out pana la ora 20,00 in data de 21.06.2021.

Rezervarile se efectueaza la adresa office@cormoran.ro

Telefoane utile: Departament rezervari: 0744 656 372, 0745 059 818

Receptie: 0748 032 593

DIRECTOR CONCURS

Malin Musatescu – 0724 383 824

INSCRIERE

LOCALIZARE

  1. RARES BOERIU – MIRCEA HOROBET – Florin Ciortan – Rapture Team
  2. MARIUS CODARCEA – ADRIAN ANA NICOLAE – Moroiu Gheorghe – Team Givadi – Rapture
  3. VITORIO RADU – COSMIN HLATCU – Dumitresc Mihai – BKK TEAM
  4. ALEXANDRU – VICTOR BARBU – IONUT LEFTER – Neagu Daniel – AIRRUS ROMANIA
  5. MIHNEA DOBROTĂ – MATEI DOBROTĂ – VOICU ALEXANDRU GABRIEL – Rapture Team MNM
  6. EMILIAN OVIDIU PARASCANU – NARCIS ANDRIOAIE – Gheorghita Marcel – SAVAGEGEAR
  7. PINDICHI CRISTIAN – ALEXANDRU LEOLEA – Valentin Apostol – Melcii-APS TOMIS 1
  8. PETRE GERMAN – EUGEN GERMAN – DAIWA ROMANIA
  9. ADRIAN DANALACHE – ILIE CRAP – Vlad Munteanu – particularii
  10. CRISTIAN ZAMFIR – ORZAN ADRIAN – Particularii
  11. ANDREI GEORGESCU – BOGDAN MINZAT – Wild Pike
  12. CIPRIAN HRISCA – CIPRIAN DANILOV – Andy Arif – Netbet
  13. MIHAI ZAMFIR – CRISTIAN IORGULESCU – Tamasiu Cătălin – AQ1
  14. LEONTIN RUSU – FLORIN ANASTASIU – Delta Spinning Team
  15. ADRIAN CULEA – RĂZVAN MOCANU – Culea Marcel – APS 2
  16. SILVIU CRACIUN – GIORGIAN ZAMFIRICA – spartanii team
  17. MARIAN MORCOVESCU – VASILE NACU
  18. ADRIAN GHERGULESCU – ADRIAN PICHLER – PeApa 2
  19. CRISTIAN-PUIU POPESCU – LIVIU FRATILA – SALVADOR VALI – Ailaltă
  20. VIOREL ION – MIRCEA CIOBANU – VIMC
  21. VASILE JARDA – PAVEL CALANCE – BARACUDA
  22. CONSTANTIN HANGANU – ROBERT IVAN – PeApa Tinu-Robert
  23. MIHAI BOGDAN BOBONETE – GABRIEL UDILA – Bobonete + Udila
  24. RAZVAN GHINDAOANU – – Bass Hunters
  25. CATALIN GABRIEL STOICA – COSTIN STEFAN SANDU – Viorel Galugarescu – AQM69
  26. ROBERT CRISTESCU – RADU VRACIU – R&R TEAM
  27. SABIN BUZATU – FLORIN VOICU – Grecu Laurențiu Catalin – Piratii din Caraibe
  28. SORIN BONTEA – DANIEL BONTEA – Frații Agila
  29. ANDREI TEGUSI – RAZVAN NEGREANU
  30. COSMINT SCHIOPU – CIPRIAN LAZAR
  31. ELVIS VIGU – DANIEL DINU – – – Vigu&Dinu
  32. VIOREL PETRICA – IACOB IONUT – Viorel – Ionut
  33. BOGDAN SOFONEA – MIHAI SOFONEA – StikePro-SEA
  34. MIHAI PREDA – CATALIN STINGU – MIhai Preda-Catalin Stingu
  35. DRAGOS GRAMANSCHI – EREMIA PIRIIANU – APS 3
  36. MARIUS DIMA – RADU ONICIUC – RESTAURANT CASA JIENILOR
  37. CONSTANTIN STANCIU – VALENTIN ION – APS Tomis 4
  38. MARCEL DAVID – BOGDAN CATALIN STOIAN – Chirea Bogdan – Pui de balta
  39. OCTAVIAN TORESCU – BOGDAN CASANDROIU – Memet Nerdis – Team Anglers Pro 1
  40. IULIAN MATEI – ADRIAN MARCU – Tanase Laurentiu – Anglers Pro 3
  41. STANCIU PAUL – BOGDAN ANDRIES – Stan Florin – Team Anglers Pro 2
  42. RADU VÂLCIU – SORIN MĂLUȚAN – RS TEAM
  43. GHEORGHE-GICU GALIN – CATALIN AVASILOAIE – Morar Andrei
  44. CRISTIAN RIZEA – BOGDANEL DIRINEA – valcea team
  45. BOGDAN HERAC – MARIUS-COSMIN POPESCU – Bass Hunters 2 – Bogdan & Marius
  46. ANDREI CARCEA – VASILE PLAMADA – Pescariasii
  47. ALIN GHIOCA – CRISTIAN DAN PETRESCU – DST8
  48. ONELIAN GRIGORE – CRISTIAN BULIGA – Buliga Octav
  49. DORIN POPA – RICHARD PAVEL – TRABUCCO TEAM
  50. IOANA PIRLOG – NICOLETA MUNTEANU – TEAM WIND LADYS
  51. LUIGI IONESCU – MIHAI-DANIEL IONESCU – Ionescu Stefan – Ionescu
  52. OVIDIU SBIRCEA – VIRGILUS COSBUC – Herakles8
  53. ALEXANDRU CORCEBAS – ALEXANDRU DANIEL DRAGHICI – Ruslan Ilies – NAUTIC PROFI
  54. NICOLAE TUDOR – GINO PAUNA – OLIMPIU BAN – GAMA TEAM
  55. VITALIE SIRBU – GHEORGHE GRECU – DST10
  56. GABRIEL ILIESCU – IOAN STEFAN – DKS
  57. AUREL GHEORGHIU – IFIM ION GOLOGAN – FUN
  58. VLAD ILIE ACSENTE – MARIUS FLORIN ATANASOAIE – NADA PESTILOR
  59. CRISTIAN PETCU – – Real Optic
  60. DAVID NEACSU – EMIL GRECU – Himalaya Team
  61. SILVIU NEAGOE – GABRIEL OVIDIU
  62. CRISTIAN DRAGOTA – CSABA IMREH – TEAM HERAKLES
  63. REDIN ABDURAMAN – LIVIU TRIFINA – STANESCU OCTAVIAN – πH2O (PiH2O)
  64. ION DUMITRU – OVIDIU DAN REBEGEL – American Nautics
  65. LUCIAN CONSTANTIN – IULIAN TIRNACOP – BFF Team
  66. FLORIN LUCIAN ILAS – MARCEL BILAN – Babchin Vladimir – PescarMag
  67. MIHAI VASILIU – CATALIN MERDESCU – Himalaya Team 2
  68. CRISTIAN PETCU – ADRIAN SIMIONESCU – Real Optic
  69. CRISTI ANGHELINA – CRISTI HURJUI – CRISTI ALBU – KATAROAIE
  70. ALEXANDRU DIMA – BOGDAN DIACONU – Nascutpescar.ro
  71. SORIN CONDRATOV – – DST 11
  72. VIOREL BURDETI – FLORIN JIANU – Heracles
  73. SORIN LAZEA – CTIN COJOCARU – sorin lazea si costica cojocaru
  74. DAN VASILESCU – FANICA BONDREA – Ingineru&Doctoru
  75. VLAD TOCAE – GEORGE NITACHE – PeApa.ro
  76. LARISA STANCIU – IOANA ALEXE – Girls just wanna have fun
  77. SORIN PETRESCU – CRISTIAN OLTEANU – nu – Cristi-Rino
  78. VLAD ANDREI CUCU – ALEXANDRU GABRIEL VOICU – delta spinnig team 12
  79. ANDREI VAMVU – CRISTIAN POPESCU
  80. DUMITRU DAN POPESCU – MARIUS OTOBICU – Repo spinning club
  81. ANDREI RADULY – FLORIN BARBAT – Dragan Razvan