Examinează

Etapa 1 – CUPA AIRRUS 2021

ORGANIZATOR: Brasov Spinning Team & Liga Romana de Spinning
LOCATIE: Lacul Valea Argovei
PERIOADA: 15-16 Mai 2021
SPECII PUNCTABILE: Biban 15 cm; Salau 40cm
SPONSORI OFICIALI: A.F Consulting, Airrus, AutoVision, Bkk, Dorado, Fishing Mall, Flambeau, Graff, HMD Stone Design, Momoi, Net Bet, Pokee, Rapture, Repo, Tica
PARTENERI MEDIA: Fishing & Hunting Channel, RapitoriMania, DIGI Sport, LIVE Streaming, PRO Sport, Gandul

I. PROGRAM DE DESFĂŞURARE
Vineri 14.05.2021
15:00 – Final perioada de antrenament
18:00 – Sedinta tehnica
Sâmbăta 15.05.2021
06:30 – Intrarea pe apa
7:00 – Start manşa 1
15:00 – Final mansa 1
Duminica 16.05.2021
06:30 – Intrarea pe apa.
07:00 – Start manşa 2
15:00 – Final manşa 2
17.00 – Festivitatea de premiere

II. PREMII

Locul 1 –  6000 lei Cash, Voucher Airrus 1000 euro
Locul 2 –  3000 lei Cash, Voucher Airrus 700 euro
Locul 3 – 1000 lei Cash, Airrus 500 euro
Locul 4 –  2 x Voucher Flambeau 200 euro
Locul 5 –  2 x Voucher Tica 200 euro
CMMC –  Voucher Rapture 800 euro,  Voucher Graff 400 euro

Premii tombola prin tragere la sorti: 1 x Peridoc REPO, 1 x Mini jump-starter Pro VR, 2 x Voucher BKK 100 euro, 2 x Voucher Dorado 100 euro, 2 x Voucher Momoi 100 euro, 2 x Voucher Pokee 100 euro, 1 x Voucher Fishing Mall 300 lei
Premile tombola sunt acordate doar echipelor prezente la festivitatea de premiere.
Valoarea impozitelor aferente (10%) fiecarui premiu in parte, vor fi suportate de catre castigator si retinute la sursa, conform legislatiei in vigoare.

III. REGULI
Concursul se desfășoară după regulamentul Campionatului National de Spinning din Barca 2021 pe care il puteti citi aici: Regulament Barca 2021

IV. TAXA DE PARTICIPARE SI PLATA EI
Valoarea taxei de participare: 1200 lei/echipa (650 lei individual).
Pentru sportivii ce fac parte dintr-un club asociat LRS taxa este de 1000 lei/echipa (550 lei individual).

Observații:

– taxa de participare include si taxa obligatorie de populare de 100 lei/echipa pentru anul 2021

– taxa de participare include si taxa de acces pe pista de concurs in ziua de vineri 14.05.2021

– fiind prima etapa, LRS vine in ajutorul sportivilor care achita toate taxele aferente anului 2021 in avans. Astfel in loc de 4000 lei/echipa, platiti doar 3500 lei/echipa.

Plata taxa: se va realiza doar prin virament bancar în contul LRS
Titular de cont: Asociaţia “LIGA ROMANA DE SPINNING”
Certificat de identificare fiscala: 25633350
Banca Transilvania
Cod IBAN: RO28BTRLRONCRT0P62897902
Menţionaţi: înscriere Etapa 1, Echipa: Nume, Prenume

V. CONDIŢII DE PARTICIPARE SI ANTRENAMENT
Antrenamentele sunt permise pana in data de 14.05.2021 ora 15:00, inclusiv in saptamana concursului si se desfasoara doar in sistem Catch & Release, în conditiile impuse de administratorul lacului. In perioada 10.05-13.05 taxa de acces pe pista de concurs este de 50 lei/persoana/zi, iar in ziua de vineri accesul este inclus in taxa de concurs. Pentru a putea beneficia de aceste facilitati, este necesara dovada platii taxei de inscriere.
Persoana de contact pentru acces pe pista de concurs este dl. Madalin – 0785 218 810. Acesta trebuie contactat inainte de intrarea pe apa!
Pentru a putea participa la antrenamente si concurs, concurentii sunt obligati sa respecte normele / regulamentul administratiei lacului / legislatia de pescuit si navigatie in vigoare.
Achitarea taxei, inseamna acceptarea si asumarea acesteia precum si a regulamentului LRS.

VI. DIRECTOR CONCURS
Ion SURCEL – 0771 620 756

INSCRIERE

Acceseaza Shop LRS pentru a te inscrie in competitie!

LOCALIZARE

  1. RARES BOERIU – MIRCEA HOROBET – Rapture Team
  2. VITORIO RADU – COSMIN HLATCU – BKK Team
  3. VIOREL ION – MIRCEA CIOBANU
  4. ALEXANDRU – VICTOR BARBU – IONUT LEFTER – AIRRUS ROMANIA
  5. MIHNEA DOBROTA – MATEI DOBROTĂ – RAPTURE TEAM MNM
  6. CIPRIAN HRISCA – CIPRIAN DANILOV – Ciprinidele
  7. ADRIAN DĂNĂLACHE – ILIE CRAP – Bibi team
  8. MIHAI ZAMFIR – CRISTIAN IORGULESCU – AQM 1
  9. SABIN BUZATU – FLORIN VOICU
  10. CATALIN GABRIEL STOICA – COSTIN STEFAN SANDU
  11. CRISTIAN ZAMFIR – ADRIAN ORZAN – Particularii
  12. PETRE GERMAN – EUGEN GERMAN – DAIWA ROMANIA
  13. ION DUMITRU – OVIDIU DAN REBEGEL – American Nautics
  14. ADRIAN CULEA – RĂZVAN MOCANU – APS TOMIS 2
  15. PINDICHI CRISTIAN – ALEXANDRU LEOLEA – Melcii-APS TOMIS 1
  16. VASILE JARDA – PAVEL CALANCE – BARACUDA
  17. RAZVAN TURCANU – LAURENTIU MEZEI – 4 fun
  18. ALIN NEDELCU – RAZVAN MAXIM – WFT1-DECATHLON
  19. VASILE NACU – MARIAN MORCOVESCU
  20. ALEXANDRU CORCEBAS – ALEXANDRU DANIEL DRAGHICI – NAUTIC PROFI
  21. RAZVAN HUCIOG – CATALIN MURARU – WFT2-DECATHLON
  22. ADRIAN GHERGULESCU – ADRIAN PICHLER – PeApa 2
  23. DRAGOS GRAMANSCHI – EREMIA PÎRÎIANU – APS Tomis 3
  24. CIPRIAN NECULA – PÎRVU MARIAN – Backsmiths
  25. MARIUS CODARCEA – MOROIU GHEORGHE – Team Givadi – Rapture
  26. GHEORGHE-GICU GALIN – CATALIN AVASILOAIE
  27. MIHAI PREDA – CATALIN STINGU – MIhai Preda-Catalin Stingu
  28. SORIN LAZEA – CTIN COJOCARU – sorin lazea si costica cojocaru
  29. PUIU-CRISTIAN POPESCU – LIVIU FRATILA – AILALTA
  30. DAN VASILESCU – LUCIAN NAȘ – Vasilescu – Naș
  31. SILVIU CRACIUN – GIORGIAN ZAMFIRICA – spartanii team
  32. VIOREL BURDETI – FLORIN JIANU – Burdeti-Jianu
  33. ROBERT BOANTA – MARIAN NITU – WSB
  34. ROBERT CRISTESCU – RADU VRACIU – R&R TEAM
  35. MOLDOVEANU ROBERT – TEODOR NASTASE – TEAM ASSASSIN FISH
  36. ELVIS VIGU – DANIEL DINU – Vigu&Dinu
  37. RADU MARIAN SINGEORZAN – RAZVAN PAUL OLTEAN – herakles 3
  38. FLORIN LUCIAN ILAȘ – GHEORGHE MARCEL BILAN – Pescar Mag
  39. STANCIU PAUL – BOGDAN ANDRIES – Team Anglers Pro 2
  40. OCTAVIAN TORESCU – BOGDAN CASANDROIU – Team Anglers Pro 1
  41. RAZVAN GHINDAOANU – – Bass Hunters
  42. GABRIEL ILIESCU – IOAN STEFAN – DKS – Delta Spinning Team 14
  43. EMILIAN OVIDIU PARASCANU – NARCIS ANDRIOAIE – SAVAGEGEAR
  44. ANDREI TEGUSI – RAZVAN NEGREANU
  45. DORU IONESCU – ADRIAN FIRIMITA
  46. COSMIN SCHIOPU – CIPRIAN LAZAR
  47. SILVESTRU-NICOLAE HARAN – ADRIAN BALOMIREAN – Magic Spinning Sibiu
  48. LEONTIN RUSU – LEONTIN ANASTASIU – Leontin Rusu-Florin Anastasiu
  49. NICOLAE TUDOR – GINO PAUNA – Gama Team
  50. IONUT IACOB – VIOREL PETRICA – Viorel – Ionut
  51. LUCIAN CONSTANTIN – IULIAN TIRNACOP – BFF Team
  52. CRISTIAN DRAGOTA – CSABA IMREH – TEAM HERAKLES
  53. TODOROV DIMITAR – PETROV STEFAN – Bulgaria Team
  54. BOGDAN CHEȚA – FĂNICĂ BONDREA
  55. ONELIAN GRIGORE – CRISTIAN BULIGA – CO-2
  56. MARIUS CHIRA – CODRIN COZMA – Drill Team 4
  57. IOANA PIRLOG – NICOLETA MUNTEANU – TEAM WIND LADYS
  58. DORIN POPA – RICHARD PAVEL – TRABUCCO TEAM
  59. ALIN GHIOCA – CRISTIAN DAN PETRESCU – DST 8
  60. ALEXANDRU DIMA – BOGDAN DIACONU – Nascutpescar.ro
  61. REDIN ABDURAMAN – LIVIU TRIFINA – πH2O (PiH2O)
  62. MIRCEA DANIEL HOLMANU – ANA-MARIA HOLMANU – 2-4 FISH
  63. RADU VÂLCIU – SORIN-GEORGE MĂLUȚAN-LAICH – RS TEAM
  64. CRISTIAN RIZEA – CONSTANTIN BOGDANEL DIRINEA – valcea team
  65. ANDREI CARCEA – VASILE PLAMADA – Pescariasii
  66. VALENTIN NITU – TATAR RAUL
  67. VLAD ANDREI CUCU – CRISTIAN OLTEANU – VLAD SI CRISTI
  68. CRISTI ANGHELINA – CRISTI HURJUI – KATAROAIE
  69. LUIGI IONESCU – MIHAI-DANIEL IONESCU – Ionescu & Ionescu
  70. VIOREL HADAREANU – ADRIAN TRIMBITAS – Fly Team
  71. ALEXANDRU MARINETE – SERGIU GROZA
  72. ANDREI VAMVU – CRISTIAN POPESCU – BUCOVINA FISHING
  73. ANDREI RADULY – GEORGE VOICU
  74. VITALE SARBU – GHEORGHE GRECU – Delta Spinning Team 10
  75. FLORIN SEVER GROSU – ELIOT RIZESCU – Repo Bucuresti
  76. FLORIN SEVER GROSU – ELIOT RIZESCU – Repo Bucuresti
  77. DAN POPESCU – MARIUS OTOBICU – Repo

Etapa 1 – CUPA AIRRUS 2021 – CLASAMENT FINAL